Başiskele Web Tasarım

Rol oynar. Google gibi arama motorları, algoritmalarının bir parçası olarak UX tasarımını kullanır. Amaçları, birinin arama sorgusu için en alakalı, en kaliteli web sayfalarını görüntülemektir. Sitenin kullanımının kolay olup olmadığını açıklayan bu temelli ölçütleri değerlendiriyorlar, örneğin: Oturum başına sayfa sayısı Çıkma Oranı Sayfada geçirilen süre Google, sayfa yükleme hızlarının özellikle mobil cihazlarda bir sıralama faktörü olduğunu söyledi. Hâlâ ikna olmadıysanız, Google’ın geçen yıl mobil öncelikli indekslemeyi başlattığını unutmayın. Arama sonuçlarında nerede sıralanması gerektiğini belirlemek için bir web sitesinin mobil cihazlarda (masaüstünde değil) nasıl göründüğüne bakarlar. Alt çizgi? Web sitesi tasarımınız erişilebilir, kullanımı kolay veya mobil uyumlu değilse, hedef kitlenizin arama sonuçlarında en üst noktalara ulaşmaz… Ne kadar iyi görünürse görünsün. İlk web sitesi tasarımıma nasıl başlarım?

 

Yeni bir web sitesi oluştururken her web sitesinin izlemesi gereken belirli bir tasarım süreci vardır. Bu yedi adımlı kılavuz, sizi planlamadan lansman sonrasına kadar götürecektir: Bir tasarım özeti oluşturun: Bu, son tarih, hedef kitle ve İçerik Yönetim Sistemi (CMS) dahil olmak üzere web sitesi tasarımınızla ilgili temel ayrıntıları içerir. Marka tarzınızı tanımlayın: Tutarlılığın anahtar olduğunu söylediğimizi hatırlıyor musunuz? Bir site haritası toplayın: Sitenizdeki hiyerarşiyi görmek için XML Site Haritası gibi araçlar kullanın. Benzer sayfaları birlikte gruplayın ve her biri için tel çerçeveler oluşturun. Örnek içerik üretin: Sitenizde test içeriği oluşturarak içeriğinizin nasıl biçimlendirileceğini görün. Görsel tasarım üzerinde çalışmaya başlayın: Renklerinizi, yazı tiplerinizi ve diğer tasarım öğelerinizi bir araya getirin. Sitenin nasıl görünebileceğine dair bir maket ile baş başa kalacaksınız. Modelinizi test edin: Bir grup insanı yabancılaştırmadığınızı ve tasarımınızın kolay anlaşılır olup olmadığını tekrar kontrol etmek için kullanılabilirlik testleri yapın. Öyleyse, “başlat” ı tıklayın. Canlı tasarımınızı ayırarak test edin: Bir web tasarımı asla bitmez. Kararlarınızın doğru kararlar olup olmadığını görmek için her zaman bölünmüş testler yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://wordpresshocasi.name.tr/ https://emlakci.name.tr/ https://aynigunkargo.name.tr/ https://gaziantepotelleri.name.tr/ https://kadinsitesi.name.tr/ https://howtoget.enpatika.com/ https://cheat.enpatika.com/ https://whichcountry.enpatika.com/ https://whatstock.enpatika.com/ https://howtogetaloan.enpatika.com/
Puff Bar